Dönüşüme gururla katkıda bulunuyoruz!

andoka Danışmanlık, 20 yıllık deneyimi ile, sektörlerinin önde gelen markaları için benzersiz, özelleştirilmiş çözümler üretme ayrıcalığına sahip oldu.
image
PROJE
TEKFEN Holding 2020 yılı CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Raporlama Danışmanlığı
Verilen Hizmetler
 • Kurumun iklim değişikliği ve su yönetimi ile ilgili stratejilerinin gözden geçirilmesi
 • Risk ve fırsat değerlendirmesi
 • Azaltım hedeflerinin belirlenmesi ve/veya revize edilmesi
 • Rakip analizleri
 • Hazırlanan raporlar için tahmini skor değerlendirmesi
Ödüller
2020 yılı CDP değerlendirmesinde Tekfen hem İklim Değişikliği hem de Su Güvenliği raporlarında A listesine giren Türkiye’deki tek şirket oldu. Dünya’da ise bu başarıyı elde eden 63 şirketten birisi oldu.
image
PROJE
KORDSA Teknik Tekstil A.Ş. 2020 yılı CDP İklim Değişikliği ve Su Güvenliği Raporlama Danışmanlığı, Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplaması
Verilen Hizmetler
 • Kordsa’nın Global olarak toplam 12 tesisindeki faaliyetlerin değerlendirilmesi
 • Kapsam 1-2 kurumsal karbon ayak izi hesaplamalarının yapılması
 • Kurum içi eğitimler düzenlenmesi
 • Kurumun iklim değişikliği ve su yönetimi ile ilgili stratejilerinin gözden geçirilmesi
 • Risk ve fırsat değerlendirmesi
 • Azaltım hedeflerinin belirlenmesi
 • Rakip analizleri
 • Hazırlanan raporlar için tahmini skor değerlendirmesi
Ödüller
2020 yılı CDP değerlendirmesinde Kordsa hem İklim Değişikliği hem de Su Güvenliği raporlarından A- seviyesinde derecelendirilerek, iklim liderleri arasında yerini aldı.
image
PROJE
Pegasus Hava Yolu Taşımacılığı A.Ş. 2017, 2018, 2019 ve 2020 yılı CDP İklim Değişikliği Raporlama Danışmanlığı ve Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplaması
Verilen Hizmetler
 • Pegasus’un yurtiçi ve yurtdışı faaliyetlerinden kaynaklanan karbon ayak izinin hesaplanması
 • Kurumun iklim değişikliği ve su yönetimi ile ilgili stratejilerinin gözden geçirilmesi
 • Risk ve fırsat değerlendirmesi
 • Azaltım hedeflerinin belirlenmesi/revize edilmesi
 • Rakip analizleri
 • Hazırlanan raporlar için tahmini skor değerlendirmesi
Ödüller
2020 yılı CDP değerlendirmesinde Pegasus A- seviyesinde değerlendirilerek, iklim liderleri arasında yerini aldı.
image
Müşteri: QSI, BSI, Intertek Test Hizmetleri A.Ş.
Enerjisa ve Votorantim gibi Türkiye’nin önde gelen kuruluşlarının Türkiye Sera Gazı İzleme ve Raporlama sera gazı emisyon envanterlerinin doğrulanması. (2017, 2018, 2019, 2020)
Projelerdeki Rolü: Doğrulayıcı, Baş Doğrulayıcı
image
Müşteri: TÜV Rheinland Energy GmbH
Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı (PMR Türkiye)
Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi, Raporlanması ve Doğrulanması Pilot Çalışmaları kapsamında, Çimento ve Rafineri Sektöründe gönüllü kuruluşların emisyon raporlarının doğrulanması. Proje kapsamında 5 Çimento Fabrikası ve 1 Rafineri için doğrulama hizmeti verilmiştir. (2016)
Lehdar: TC Çevre ve Şehircilik Bakanlığı
Projelerdeki Rolü: Proje Koordinatörü ve Yerel Uzman
image
Müşteri: TÜV Rheinland Energy GmbH
Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı (PMR Türkiye)
Sera Gazı Emisyonlarının İzlenmesi, Raporlanması ve Doğrulanması Pilot Çalışmaları kapsamında, Enerji Sektöründe gönüllü kuruluşların emisyon raporlarının doğrulanması. Proje kapsamında 18 enerji tesisi için doğrulama hizmeti verilmiştir. (2016)
Projelerdeki Rolü: Proje Koordinatörü ve Yerel Uzman
image
2015 ve öncesi
myclimate Türkiye’nin Genel Müdürü ve Operasyon Yöneticisi olarak çalıştığı süre içerisinde, ASELSAN, Zorlu Enerji, Çolakoğlu Metalurji, Ciner Holding, İETT ve Yüksel İnşaat gibi Türkiye’nin önde gelen bir çok kuruluşu için yapılan projelere önderlik etti.
Re-consult Ltd. ile Ekip lideri olarak ve Bureau Veritas ile Sera Gazı Doğrulayıcı olarak çalıştığı dönemde, Türkiye, Hindistan ve Çin’de 20’nin üzerinde enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projesinin VCS, GS ve CDM Validasyon ve Verifikasyonunda yer aldı.
Neler Söylediler?

Zafer Demirci

TEKFEN

Hande Hanım ile birlikte 2 yıldır CDP İklim Değişikliği ve Su raporlamalarında çalışıyoruz. Kendisi iklim değişikliği ve su güvenliği ile ilgili Türkiye’de danışabileceğiniz sayılı kişiler arasında yer almaktadır. Konusuna hakim olmakla beraber, yeni konularda ise gerekli olan her türlü araştırmayı yapıp, yardımcı olmak için çalışmaktadır. Kendisinin danışmanlığında, CDP İklim Değişikliği ve CDP Su Programlarında A seviyesinde yer alarak, Global A Listesinde yer almaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz.

Nevra Aydoğan

KORDSA

Hande sonuç odaklı, müşterisinin hedeflerine ulaşması için aynı heyecanı paylaşan, bilgi ile çalışan stratejik bir iş ortağıdır.

Son derece karmaşık süreçler ve ekip yapıları içerisinde, elde etmek istediği veriyi titizlikle alabilen, işini çok severek yapan harika bir uzun yol arkadaşıdır. Proje zamanlamalarına çok iyi uyan ve müşterisini de dikkatle hedefe götüren, son derece deneyimli bir yaklaşıma sahiptir.

İklim değişlikliği projelerindeki deneyimi ve farklı yaklaşımlarının gücü ile CDP İklim ve Su raporlarında 2020 senesinde büyük bir atılımı birlikte yaşadık.

Resul Betos

PEGASUS

İklim değişikliği ile mücadele konusunda, uygulamada olan bir çok ulusal ve uluslararası düzenleme ve raporlama konusunda bilgi sahibi ve yetkin bir kurumdur. Organizasyonun sektörüne, yapısına ve hacmine en uygun stratejilerin ve politikaların belirlenmesi için rehberlik eder. Organizasyonun yapısına en uygun ve katma değer sağlayacak hedeflerin belirlenmesi konusunda oldukça tecrübelidir. Otoritelerin beklentilerinin doğru şekilde anlaşılması ve bu beklentiye en uygun aksiyonun tanımlanması konusunda bizlere çok yardımcı olmaktadır. Bütün bunların yanı sıra bireysel olarak sürdürülebilirlik konusunda danıştığımız her zaman hızlı ve etkin dönüşler almaktayız.

Roland Wollenweber

TÜV Rheinland Energy GmbH

Dünya Bankası tarafından başlatılmış olan Karbon Piyasalarına Hazırlık Ortaklığı projesi kapsamında Hande Hanım’la Kıdemli Uzman, Yerel Danışman ve Proje Koordinatörü olarak çalıştık. Proje kapsamında üç farklı ülkeden uzmanlık alanlarına ve görevlerine göre farklı uzmanların yeraldığı uluslararası bir konsorsiyumun koordine edilmesi gerekiyordu. Hande Hanım proje boyunca, özellikle müşterilerin esnek bir şekilde ele alınması gereken bir çok durumda üstün yönetim becerilerini sergiledi. Her yeni duruma çok hızlı bir şekilde uyum sağlayıp, durum değerlendirmesini hızlı bir şekilde yaparak, doğru kararların alınmasını ve bulguların etkin bir şekilde paylaşılmasını sağlarken bir yandan da sürekli olarak projenin gelişimini takip ederek, beklenen çıktıların elde edilmesi için çalıştı.

Hande Hanım her zaman proje ile ilgili kendisinden beklenen görevleri zamanında teslim etti ve yaptığı işlerde hiçbir zaman bir düzelme talebimiz veya herhangi bir geribildirim ihtiyacımız olmadı.

Hande Hanım’ın yapmış olduğu çalışmalarla ilgili minnettarlığımız kendisinin üstün profesyonel deneyimi ve teknik yeterliliğinin de ötesinde olup, özellikle yönetimsel ve teknik konularda farklı beceriler gerektiren durumlarda kendisiyle çalışmanızı şiddetle öneriyoruz.

İlerleyen dönemlerde kesinlikle Hande Hanım’la başka projelerde de çalışmak isteriz.

Siz de katılın!

Yenilikleri, duyuruları ve projeleri bizden öğrenmek ister misiniz?